TEST: Nečistička vzduchu AirFree

TEST: Nečistička vzduchu AirFree

TEST: Nečistička vzduchu AirFree

1752

Dostalo se nám do ruky zařízení, které portugalský výrobce nazývá "čističkou vzduchu" AirFree. nečistička vzduchu AirFree

V současné době lze prodat vše: levně nakoupíte (z Číny je to s minimem angličtiny hračka, ba dokonce již existují společnosti, které vám tam zařídí vše od A do Z), přihodit dostatečné finance na marketing a líbivou reklamu, recenze údajných mimořádně spokojených zákazníků a máte vyhráno. Zboží se prodává málem samo. Ale.... zázraky se nedějí!

Papír a internet snesou všechno. Nemluvě o tom, jak složitě se takto nabité údaje složitě ověřují. Věříme prostě všemu "zázračnému", líbivému, "ověřenému" desítkami 100% recenzí pouze na jednom místě (webu), žádné ověřitelné reference atd. Moderní animace, zacílení na děti, těhotné ženy, fiktivní testy, absence atestů nezávislých zkoušek, celosvětově uznávaných certifikátů,....

"Čističky" vzduchu tohoto typu, konstrukce a principu jsou nám čínskými dodavateli nabízeny téměř každý týden. My však víme, co děláme a co čištění vzduchu představuje.

Ověření výrobci a světoznámé značky však používají zcela jiný, léty osvědčený a ničím nepřekonaný princip čištění vzduchu.

U vysavačů si také nezahráváte s unikátními řešeními, spoléháte na klasický, ověřený a účinný sáček. Stejným způsobem je nejvhodnějším typem filtrace vzduchu čistička s ventilátorem a klasickými filtry, které se po nasycení vyhodí. Někam je zkrátka potřeba alergeny a nečistoty zachytit a nechat je tam. Něco to stojí, ale jinak to nefunguje.

Ionizátory a jim podobné přístroje akorát shlukují nečistoty do větších částic, které pak usedají na veškeré vodorovné plochy, čalounění, nábytek, záclony a závěsy, ze kterých se posléze mohou velice snadno opětovně uvolnit.

Takových produktů jako je AriFree jsou, zejména na čínských e-shopech, stovky. V drtivé většině se jedná o pouhé ionizátor pochybné kvality, které mohou často býti i nebezpečné (např. množství produkovaného ozonu!). Když už se údajná čistička chlubí HEPA filtrací, jsou HEPA filtry čínské produkce žalostné kvality a s certifikací HEPA nemají často vůbec nic společného (testy si napíše každý během pár minut sám, ale u měření hodnot nikdo z nás nebyl).

Pokud někdo někdy někde vyvine zařízení, které cokoliv ohřeje na 200°C s příkonem 40-45 W (v této hodnotě je údajně i opětovné chlazení!), měl by dle nás okamžitě obdržet Nobelovu cenu.
Dokáže-li tímto zařízením pak prohnat bez přítomnosti ventilátoru 14000 - 20000 litrů vzduchu za hodinu, měl by dostat okamžitě druhou! Prostě nesmyslné hodnoty.

Použít takové zařízení v restauraci, knihovně, muzeu? A co teprve ve škole, školce, či dokonce v domě pro seniory a nemocnici? Obrovské riziko, které by měl někdo velice rychle prověřit. Jde o naše zdraví, zdraví našich blízkých.

Lidé - BDĚME!