Zvlhčovač vzduchu Ocean-CARE H4

Hodnocení 

IOCOC

IONIC-CARE

1 ks

Skladem


Ultrazvukový zvlhčovač vzduchu. Doporučená velikost místnosti do 20 m².

Více informací

B B

Více informací

Parametry

Recenze

Ke stažení

Více informací

Zvlhčovač vzduchu je jednoduchým řešením, jak dosáhnout optimální vlhkosti v bytě nebo na pracovišti. Ta by se měla pohybovat v rozmezí od 40 do 60 % relativní vlhkosti. Příliš suchý vzduch má za následek řadu onemocnění a naopak nadbytečná vlhkost prospívá nežádoucím plísním a roztočům.

Zvlhčovače vzduchu nabízené na českém trhu fungují na různých principech, které lze rozdělit do tří skupin. Nejjednodušší variantou jsou zvlhčovače na principu studené páry. Pára vzniká odpařováním vody ze speciálních vložek opatřených antibakteriální úpravou, které zachycují nečistoty a minerální látky z vody. Nevýhodou těchto typů přístrojů je finanční nákladovost na výměnu antibakteriálních vložek.

Ultrazvukové zvlhčovače vytvářejí vysokofrekvenčním oscilátorem z vody mikrokapičky, které vycházejí z přístroje jako velmi jemná ale jasně viditelná mlha. Jejich největší předností je vysoký výkon při minimální spotřebě elektrické energie. Bohužel však tyto zvlhčovače sami o sobě nedokáží zničit mikroorganismy a bakterie obsažené ve vodě, nejsou tedy lékaři doporučované pro alergiky.

Jediným typem zvlhčovačů, které produkují skutečně sterilně čistou vodní mlžinu, jsou přístroje na principu teplé páry. Zde se voda odpařuje v tenké vrstvě na topném tělese a před vypuštěním do místnosti se dále ochlazuje na optimální teplotu. Ohřev vody zajišťuje dokonalou likvidaci choroboplodných zárodků. Těmto přístrojům je však vytýkána vyšší spotřeba.

Zvlhčovač vzduchu Ocean-CARE H4 kombinuje výhody dvou výše uvedených principů. Ultrazvuk pracuje naprosto tiše s minimální spotřebou elektrické energie a přitom je možné zajistit sterilní mlžinu díky ohřevu vody. Vysokofrekvenční oscilátor vyfukuje do místnosti mikrokapičky vody (mlžinu), které mohou být tvořeny pouze tímto ultrazvukovým principem, nebo je voda za použití předehřevu nejprve zbavena nežádoucích bakterií. Mlžina rozprašovaná do místnosti má v obou případech maximální teplotu 40°C. Demineralizační filtr umožňuje použití obyčejné vody z kohoutku, kterou zbavuje vodního kamene a minerálů a tím minimalizuje vznik bílých stop na nábytku.

Technické parametry zvlhčovače vzduchu Ocean-CARE H4

Napájení:220 – 240 V / 50 Hz
Příkon:30 – 80 W, v závislosti na režimu provozu a množství produkované páry
Rozměry:185 x 204 x 340 mm (h x š x v)
Váha přístroje (bez vody):2980 g
Objem nádrže na vodu:3500 ml
Doporučená plocha místnosti
při standardní výšce stropu 2,5 m:
max. 20 m²
Hlučnost:35 dB
Maximální životnost filtru:180 dní (automatický režim, 6 hod. denně), 1 ks je součástí balení
Spotřeba vody:58 – 175 ml/hod., v závislosti na režimu provozu
Princip zvlhčování:ultrazvuk s možností ohřevu páry

Parametry

Rozměr místnosti (m2)1-20
Ionizátor (s/bez)bez ionizátoru
Princip zvlhčováníultrazvukový
Výkon zvlhčování (ml/hod)100-500

Recenze

Napsat recenzi

Zvlhčovač vzduchu Ocean-CARE H4

Zvlhčovač vzduchu Ocean-CARE H4

Ultrazvukový zvlhčovač vzduchu. Doporučená velikost místnosti do 20 m².

Ke stažení

Podobné produkty

Produkty ze stejné kategorie: