Pračka vzduchu - co že to je?

Pračka vzduchu - co že to je?

Pračka vzduchu - co že to je?

7164

Pračka vzduchu není v žádném případě synonymem ke klasické čističce vzduchu, s řádnými HEPA (a dalšími) filtry.

Jedná se o zvlhčovače vzduchu, využívající diskovou metodu, u nichž je čištění vzduchu dá se říci doplňkovou funkcí.

Pračky vzduchu zpravidla nemají žádné filtry, přesto dokáží vzduch zbavovat běžných nečistot, jako jsou prach a pyly. Menší kontaminanty, alergeny, viry, bakterie, spory plísní, kouř, plyny a pachy bohužel moc účinně filtrovat schopny nejsou.

Jelikož je vlhkost vzduchu i pro alergiky velmi pozitivním a důležitým faktorem, odstranění alergenů je v jejich případě daleko důležitější, proto pro ně nejsou pračky příliš vhodné - pokud tedy uvažuje o nákupu pouze tohoto zařízení.

Princip těchto zařízení spočívá v tom, že se uvnitř plynule otáčejí antibakteriální disky (pro zvýšení účinnosti někdy i staticky nabité), které se neustále smáčejí ve vodě. Tím dochází k omývání přichycených pevných částic a jejich setrvání ve vodě. Ventilátorem vháněný suchý vzduchu pak distribuuje vlhkost do prostoru místnosti.

zvlhčovací disky pračky vzduchu Bonecodiskový zvlhčovač vzduchu Airbi

Diskové zvlhčovače = pračky vzduchu = čističky vzduchu 2v1 bývají vybaveny daleko méně výkonným ventilátorem, než klasické čističky vzduchu. Není totiž primárně určen pro několikanásobnou výměnu vzduchu v místnosti. Zato bývají tyto ventilátory mimořádně tiché!

Tudíž jsou to zařízení velmi spolehlivá, nenáročná na spotřebu i údržbu.

Jako zvlhčovače jsou to prvotřídní a mimořádně efektivní zařízení! Disková metoda zvlhčování vzduchu je tou nejpřirozenější, jaká je na trhu k dostání.

 

Mezi výrobce těchto zvlhčovačů vzduchu patří např. společnosti Boneco, Airbi, Stadler Form či Stylies.

diskový zvlhčovač vzduchu stylies aquarius

zvlhčovací disky pračky vzduchu Boneco

zvlhčovací disky a sterilizace vody Boneco ISS

nejvýkonější pračka vzduchu Airbi Maximum